Via Lucis

Alternativa - celostní medicína



Působení kosmických energií na náš čakrový systém a jejich využití pro své zdraví.

Část 3

 

V tomto zamyšlení se zaměřím na trávicí systém. Co všechno sem patří, jaké energie jsou významné, co nám sdělují?

Nad jídlem, jeho skladbou, čistotou potravin a prospěšností pro zdraví se dnes zamýšlí kde kdo. Nechci nosit dříví do lesa, chci se zamyslet nad energetickým systémem výživy. Z orgánů sem patří žaludek, dvanácterník, slinivka, slezina, játra, žlučník a střeva. Výživa je pro náš život velmi významná.

Výživou nemusíme vždycky myslet jen přísun potravin do hmotného těla, ale důležité jsou i jiné typy výživy. Vezměme to postupně, jak to vidí astrologie.

Třeba žaludek. Reaguje na emoce, na okolní životní prostředí a také na naše prostředí vnitřní. Tím jsou naše myšlenky, plány, časová organizace, sympatie či antipatie k někomu či něčemu. Žaludek se svírá, chvěje a časem bolí. Diagnóza zní vředy. Žaludkáři jsou lidé emocí. Hned pláčou, hned se smějí, všechno prožívají do hloubky. Žaludkáři rádi posuzují jiné. „Ten to dělá tak a ten zase tak, no hrůza, to se přece dělá úplně jinak“. Posuzují, hodnotí všechno a za všechny. Rádi strkají nos do cizích věcí. To platí i v rodině, zaměstnání, kde tito lidé dělají rádi práci za druhé. Myslí si, že jen oni dělají všechno nejlépe. Rodina či kolegové si rychle zvyknou a přenechávají své povinnosti našim ochotným. Ti však nevydrží dlouho a začnou si vynucovat pozornost. Věty typu „ mě nemá nikdo rád, mě nikdo nepomůže, jsem na všechno sám“. Stojí zde podvědomá potřeba hladit, tulit se, konejšit. To ale nestačí. Hlad se zvětšuje a čím více chlácholíme, tím je potřeba větší, až dojde k odmítnutí. Prostě okolí pochopí, že zde není pomoci a přestává reagovat.

Třeba dvanácterník. Tito lidé jsou chodící kalkulačka. Všechno přepočítávají, komentují, rovnají, uklízí, nic pro ně není dokonalé. Představa, že by si mohli na chvíli sednout, jen tak si povídat, odpočívat, udělat pohodu, je naprosto nepřijatelná. Na zbytečnosti není čas, práce je pořád hodně. „A podívej se, co to tam v koutě leží, je třeba s tím něco udělat“. Okolí je z nich nadšené.

Třeba žlučník. Je to rozbíjející, bojovná síla. Dochází zde k „boji“ nebo-li ke štěpení natrávené potravy. Síla je to dravá, bojovná, akční. Samozřejmě se tato životní síla projevuje také v psychice. Jsme agresívní, hádaví, chceme někoho ovládnout, podmanit si, vyhrát nad někým a snad také podtrhnout či oklamat. To je jedno, hlavně vyhrát. V myšlenkové sféře pak se projevujeme intelektem. Tito lidé rádi diskutují, rádi se prosazují, musí o své pravdě přesvědčit za každou cenu. Známe to z politiky, ale i odjinud. Co je obzvláště smutné, vidět krásné mladé maminky jak neustále něco poroučí svým dětem, komandují je a nenechají ani chvíli, aby si dělaly něco podle svého. Tento způsob výchovy samozřejmě narušuje jejich zdravý vývoj.

A co třeba slinivka? Radost bytí? Jsme dost radostní, spokojení, šťastní? Máme se dostatečně rádi? Nebo fňukáme, jsme chronicky nespokojení zásadně se vším a pro stromy nevidíme les? Zamysleme se. O čem je cukrovka?

Játra jsou naše velká laboratoř. Čistí krev, a že jim dáváme zabrat. Chemickou stravou, znečištěným prostředím, stresem. V játrech se ukládají naše emoce. Dobré – vzlínají a otevírají nám srdce. Ty negativní pak narušují správný chod orgánů. Vedou do nemoci.

O slezině se hovoří jako o pekle v nás. Rozpadají se tam červené krvinky a naše podvědomí z nich vykouzlí neuvěřitelné příběhy. Ty se pak promítají do našich nočních snů, říkáme jim „noční můry“. Vyvolávají strach, noční děsy, hlavně u dětí. Určitě všechny horory vznikají právě tam. Mohou také ve dne v nás vyvolávat nevědomý strach z čehokoliv, což si potom personifikujeme. Nejspíš do našich blízkých a horory se zhmotňují. Tady je nutné vždycky si uchovat zdravý rozum a klid. Strachy z čehokoliv jsou špatně.

A střeva, naše bludiště? Často zabloudíme, často se vracíme. Je to lidské. Člověk si rád vytváří iluze a potom zbytečně usiluje o jejich naplnění. Až se tak stane a může to trvat i mnoho let, pochopí svůj omyl a vrátí se na lepší cestu. Střeva také rozhodují, co si ponecháme jako výživné a užitečné a co posuneme dál k vylučovacím orgánům. Ve střevech sídlí náš analytický systém.

V oblasti trávení, v oběhovém a dýchacím systému se setkáváme se třemi pokušeními, které v současnosti lidstvo nejvíce sužují a musí je řešit. Hovoříme o očistě. Jsou to rozkoš, vlastnictví a touha po moci. Tyto nevědomé programy je třeba studovat a harmonizovat. Dnešní doba tato pokušení nijak neskrývá, ale naopak jich rozvíjí do neskutečných absurdit.

V rodových programech máme uložené dědičné informace, jak k těmto pokušením přistupovali naši předkové. Tady musíme hledat poučení a přijmout nápravu. Musíme najít způsob, jak tyto znečištěné rodové programy pročistit. Jsme tím povinováni svému rodu. Žádá se po nás srovnat všechna pochybení a sjednotit se s božskými zákony. Dnes, kdy sdělovací prostředky zviditelňují všechny nepravosti, můžeme je dobře rozpoznat a poučit se. Vidíme konání světových vládců, našich vlád, politiků, soudců, novinářů, byznysmenů, umělců a jiných lidí jak předvádí rozkoš, vládu majetku a touhu po moci a čeho všeho jsou schopni pro tato pokušení vykonat.

Co si myslíte vy?